Nasza oferta

Logowanie

Gościmy

Statystyka

Strona główna arrow Oferta arrow Badania arrow Badania obciążeń i ocena trwałości zmęczeniowej mechanizmów i konstrukcji nośnych
Badania obciążeń i ocena trwałości zmęczeniowej mechanizmów i konstrukcji nośnych Drukuj


Począwszy od 1980 roku prowadzone są z użyciem komputera badania i analizy obciążeń występujących w eksploatacji w celu oceny trwałości zmęczeniowej wyrażanej liczbą cykli pracy lub czasem eksploatacji do występowania uszkodzeń zmęczeniowych.

Pomiary wykonywane są za pomocą tensometrii elektrooporowej. Przebiegi obciążeń zapisywane są na taśmie magnetycznej 14 kanałowego magnetofonu pomiarowego firmy RACAL


  Badania prowadzone są według opracowanych w PIMB metodyk zawierających wytyczne dotyczące wyboru warunków eksploatacji i czasu rejestracji. Zarejestrowane przebiegi obciążeń poddawane są obróbce za pomocą minikomputera. W wyniku obróbki określane są widma amplitud dla konstrukcji nośnych i mechanizmów, które są opisywane za pomocą układów teoretycznych oraz określana jest trwałość zmęczeniowa badanego zespołu.


Parametry funkcji opisujących widma uzależniane są od charakterystycznych parametrów mechanizmu lub konstrukcji co pozwala na wykorzystanie raz określonych widm do oceny podzespołów o podobnej budowie oraz do zaprogramowania przyspieszonych badań zmęczeniowych przed budową prototypu.

Zmieniony ( 11.12.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »