Nasza oferta

Logowanie

Gościmy

Statystyka

Strona główna arrow Działalność arrow Badawcza arrow Badania poziomu hałasu
Badania poziomu hałasu Drukuj


Badania poziomu hałasu prowadzone są w zakresie:

  • badań poziomu hałasu na stanowisku pracy,

  • badań hałasu emitowanego do środowiska przez maszyny i urządzenia.

Badania poziomu hałasu na stanowisku pracy

Badania poziomu hałasu na stanowisku pracy wykonywane są w celu określenia oddziaływania hałasu na ludzi obsługujących dane urządzenie (operator lub kierowca) . Mogą być wykonane wg różnych skal korekcyjnych.

Wyniki badań podawane są w postaci równoważnego poziomu dźwięku albo jako poziom ciśnienia akustycznego w poszczególnych pasmach tercjowych lub oktawowych.

Na podstawie wyników pomiarów można określić również poziom ekspozycji na hałas w odniesieniu do 8-godzinnego dobowego wymiaru czasu pracy lub poziom ekspozycji na hałas w odniesieniu do tygodnia pracy.


Badania hałasu emitowanego do środowiska przez maszyny i urządzenia

W ramach badań hałasu emitowanego do środowiska przez maszyny i urządzenia wykonywane są zgodnie z wymaganiami dyrektywy 2000/14/WE pomiary ciśnienia akustycznego. Wyniki pomiarów przedstawione są w postaci równoważnego poziomu dźwięku (lub na życzenie klienta jako poziom ciśnienia akustycznego w poszczególnych pasmach tercjowych lub oktawowych. Na ich podstawie obliczony zostaje poziom mocy akustycznej danej maszyny niezbędny do uzyskania certyfikatu zgodności i określenia gwarantowanego poziomu mocy akustycznej.

Stanowisko badawcze i aparatura

Badania prowadzone są na stanowisku badawczym w pełni zgodnym z wymaganiami
PN-EN ISO 3744, zapewniającym wykonanie pomiarów bez wpływu zakłóceń ze strony otoczenia.

Do pomiarów wykorzystany jest nowoczesny system PULSE 3560C firmy Brüel&Kjaer służący do pomiarów, rejestracji i analizy dźwięku. System ten umożliwia jednoczesny pomiar w sześciu punktach, spełniając w ten sposób wymagania dyrektywy 2000/14/WE.

Zmieniony ( 11.12.2007. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »